Reggae Na Cały Rok

Pozytywna wibracja na każdy dzień roku! NEWSY/ALBUMY/IMPREZY/AUDYCJA

Zespoły

W zakładce „zespoły” znajdziesz jedynie najlepsze zespoły polecane przez Reggae Na Cały Rok .

 Często są to zespoły undergroundowe ale nie tylko .
 Zapraszamy do sprawdzania !
 • B

*Banja

Opis zespołu...

właściwie Krzysztof Tołoczko (ur. 24.07.1996 Głogów) polski wokalista reggae, autor tekstów, kompozytor, realizator nagrań który ciągle uczy się i chłonie wiedzę. Bez obaw przyjmuje kolaboracje z wokalistami reggae jak i zaprzyjaźnionym podziemiem hip-hop. Najbardziej odnajduje się w lekkich brzmieniach roots jak i szalonych ragga które niosą ze sobą przekaz.

[collapse]

*Bonus

Opis zespołu...

właściwie Seweryn Grzegorz urodzony 20go stycznia 1992r. w Knurowie w woj. śląskim. Współzałożyciel W trudnych sytuacjach od października 2011 wykonuje solowe projekty. Zafascynowany rytmami reggae jak i roots’em oderwał się od beatów i próbuje swoich sił w tych właśnie klimatach. Kultura Rastafari zmieniła jego światopogląd i przyczyniła się do tego iż jego produkcje w większości niosą przekaz mniej lub bardziej zrozumiały. Inspirację czerpie z codziennego życia, własnych i cudzych problemów. W swoich tekstach przedstawia prawdziwe sytuację bądź faktyczny stan rzeczy jaki ma miejsce.

[collapse]

 • C

*Chvaściu

Opis zespołu...

Tak naprawdę Paweł Chwastek, rodowity Ślązak Cieszyński, urodzony 20.04.1982 w Cieszynie. Swoją pierwszą przygodę muzyczną rozpoczynał już jako dziecko za pośrednictwem swoich rodziców. To właśnie ojciec i matka fani muzyki bluesowej, nakłonili go do obcowania z muzyką w różnej formie. Na etapie szkoły podstawowej sam uczył się gry na gitarze, nagrywał i miksował instrumenty razem z wokalem na starym magenofonie szpulowym. Po szkole podstawowej został współzałożycielem formacji hip hopowej SONDA SQUAD. Razem z przyjacielem Ceenem ( Paweł Czupryn) założył sound grający muzykę zwróconą w stronę klimatu jamajki (Silesian Sound System- Ceen, Chvasciu, Fester, Woyta). Obecnie wokalista Silesian Sound System, realizator dźwięku studia SILESIAN RECORDS.
W 2011 roku wydaje solowy album CHVASCIU- MOJE KORZENIE, nakładem lou and rockers boys.

[collapse]

 • D

*David D’lihgt (Dawid Albaaj)

Opis zespołu...

Wokalista pochodzący z polski na stałe mieszkający w Stockholmie . Jak to sam mówi „mieszkam W Stockholmie, narodowości jestem Polskiej, za to moje serce jest o trzech kolorach” .David nie zamyka sie w jednej stylistyce prócz reggae tworzył R’n’B jak i ciężki rock . Miłością do muzyki zaraził go w dzieciństwie wujek ,który puszczał mu bardzo różnorodną muzykę . Jednak to przy muzyce pochodzącej z Jamajki najlepiej sie bawił . Przydomek „D’light ” (światłość) odzwierciedla to jakim jest człowiekiem . Zawsze uśmiechnięty z pozytywnym podejściem do życia .Inspiracje czerpie z życia codziennego . Uważa że wszystko co nas otacza zasługuje na uwaga ,a nie zawsze niestety dostrzegamy taką właśnie piękność tego co wokoło nas .W jego tekstach jednak mimo radosnego podejścia do życia także usłyszymy o problemach .

[collapse]

 • F

*Flota Sound System

Opis zespołu...

Flota katowicki sound system który powstał w maju 2012 roku gdzie to podczas ciężkiej pracy dwóch ludzi kochających świat tak samo jak muzykę postanawia uciec od codzienności własnie za jej pomocą i oto w ten sposób powstaje Flota Sound System, flota statków która każdego chętnie przyjmie na swój pokład.

[collapse]

 • H

*hopkins

Opis zespołu...

wokalista lubelskiego soundu Sensithief, który to współtworzy od 2007 roku. Od tego czasu zagrał setki imprez u boku czołowych przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny reggae, oraz wystąpił z rodzimym składem na największych w kraju festiwalach – Ostróda Reggae Festival, Regałowisko,Reggaeland.
Swoje inspiracje czerpie ze współczesnej muzyki jamajskiej i to właśnie wpływy tamtejszych artystów, reprezentujących przede wszystkim nurt modern roots i dancehall, można usłyszeć w jego utworach.
Od 2011 roku zasila szeregi ekipy Mystic Dubs, w której to występuje jako singjay Jah Wind.

[collapse]

 • J

*Jan Robak

Opis zespołu...

Połączenie optymisty, pesymisty oraz realisty. Muzyką zajmuje się od dzieciństwa,i oddaje się jej w 100 %. Oprócz dźwięków, na co dzień zajmuje się także pisaniem, podróżami i dogłębnym poznawaniem ludzkiej natury. Jako artysta, w swoich dziełach mocno zwracam uwagę na niestabilną sytuacje naszej planety. Jego celem jest dotarcie do jak największej liczby ludzi, którzy są w stanie w każdej chwili zostawić wszystko i walczyć o swoją przyszłość. Wolność przede wszystkim!

[collapse]

 • K

*Kadry

Opis zespołu...

Właciwie Arkadiusz Wiatr. Wokalista i tekściarz z okolic Kościerzyny. W muzyce zakochany od dzieciństwa, potykający się o wiele gatunków. Ostatecznie jego serce podbiły ciepłe dźwięki z Jamajki, ale pozostaje otwarty na różne gatunki muzyczne. W tworzenie muzyki zaangażowany od 1,5 roku. Brał udział w słynnym #SLENGTENGCHALLANGE zapoczątkowanym przez Diego z Zjednoczenie SoundSystem. Planuje wydać wakacyją EP w 2015 roku.

[collapse]

K-Jah Sound

Opis zespołu...

K-JAH SOUND – to Krystian „K-Jah” Walczak, producent, dj, muzyk oraz realizator dźwięku. Od najmlodszych lat inspirowała go szeroko pojęta muzyka Reggae/Dub/Roots.

W 2002 roku pod szyldem K-Jah Positive SoundSystem rozpoczął swą muzyczną przygodę grając w klubach oraz na festiwalach w całym kraju.

W 2008 roku powołał wraz z Dawidem Portaszem (Jafia Namuel) projekt RASTASIZE, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii nagrał swój debiutancki album „DAY BY DAY” w legendarnym studio Bob’a Marley’a TUFF GONG w Kingston na Jamajce. Premiera albumu miała miejsce na Ostróda Reggae Festival w 2009 r. Płyta odbiła się szerokim echem wśród fanów muzyki reggae i nie tylko co potwierdziła nominacja do Paszportów Polityki w tym samym roku. W projekcie udział wzięli światowej klasy muzycy m.in. Sly and Robbie (Black Uhuru) , Dean Fraser (Bob Marley) , Glen Browne (Ziggy Marley), Phillip James, Michael Fletcher (Shaggy), Mark Dawson, Errol Brown (Bob Marley, Hot Chocolate).

K-Jah Sound – odwiedził Jamajkę dwukrotnie. Podczas każdej z wizyt nabywał nowych doświadczeń, pracował nad nowymi produkcjami, poszerzał znajomości oraz poznawał techniki realizacji dźwięku od najlepszych, wymieniając chociażby Clive’a Hunt’a – producenta i aranżera takich artystów jak : Peter Tosh, Jimmi Cliff , Max Romeo czy The Wailers.

W roku 2010 K-JAH rozpoczął prężną współpracę z muzykami z Polski oraz zagranicy produkując riddimy oraz remixy dla takich artystów jak : Habakuk, Junior Stress, Tallib, Damian SyjonFam, MadMajk, Bakshish, Calu, WersMan i wielu innych.

SWEET LOVE RIDDIM to nazwa podkładu muzycznego, który K-Jah wyprodukował w 2013 roku. Do tego projetku zaproszeni zostali wokaliści z całego świata (m.in.USA, Hawaje, Francja, Niemcy, Jamajka, Polska).

14 wersji do podkładu znalazło się na krążku, który trafił jako dodatek do magazynu Free Colours wydanym w 2014 roku. Podczas powstawania Sweet Love Riddim K-Jah współpracował z wybitnymi instrumentalistami jak : Moritz v.Korff (basista Dub Inc. oraz zalożyciel i producent Oneness Records) czy Tomasz Busławski (saksofonista m.in. TGD,Sedativa).

Obecnie K-Jah kończy prace nad swoim debiutanckim albumem. MADMAJK – MISSING YOU jest pierwszym singlem zapowiadającym krążek, który pod koniec marca 2015 roku miał swoją ogólnoświatową premierę w Polskim Radio Czwórka oraz na SoundCloud jednego z najważniejszych oraz największych portali reggae na świecie, mowa tu o ReggaeVille.com.

Na płycie pojawi się kilkanaście najlepszych produkcji K-Jah Sound.

Wydawcą albumu została wytwórnia Lou&Rocked Boys.

[collapse]

*Kompanija Reggae Sound

Opis zespołu...

Zespół składa się z : Kameleona (Kacper Wiśniewski), Mathus’a (Michał Matusiak) i selektora – Pitera Parkera. Grają reggae i pochodne . W 2015 roku wydali swoją pierwszą płytę która okazała się być wielkim sukcesem .

[collapse]

 • M

*Meri Ann

Opis zespołu...

czyli Anna Maria Choduń. Pochodzi z Lublina. Muzyka to dla niej ogromna siła, ma z nią do czynienia od najmłodszych lat. Teksty pisze prosto z serca. Jest otwarta na wszelkie gatunki muzyczne, ale najlepiej czuje się w klimacie reggae. Współpracuje z zespołem MWG. Uważa, że ludzie powinni więcej dawać z siebie a mniej brać . Jest chrześcijanką i najważniejszy dla niej jest szacunek do drugiego człowieka.

[collapse]

*Mistah Lego

Opis zespołu...

to osoba utożsamiająca się z muzyką modern roots, reggae, dancehall oraz ragamuffin. Urodzony na śląsku w roku, kiedy to komunizm został wyproszony z naszego kraju. W tekstach przekazuje treści związane z jego światopoglądami oraz bardzo ważną dla niego kwestią wiary. Jest ona głównym źródłem inspiracji podczas odbywających się w jego głowie procesach twórczych. Cenne i częste doświadczenia na scenie nabył będąc częścią znnanego w kregach sound systemow 3R Salam.

[collapse]

 • R

*RaggaJunior

Opis zespołu...

Młody wokalista , tekściarz zamieszkały pod Kolnem (Niemcy) tworzy od 2 lat w ciągu tego czasu nagrał ponad 30 kawałków w stylu roots , reggae , rap , ska , dancehall . Pojawił się na wielu imprezach poświęconych muzyce reggae i nie tylko .

[collapse]

RAstaMaSs

Opis zespołu...

Właściwie Paweł Szymański, (1995) pochodzi z małej miejscowości o pięknie brzmiącej nazwie Łychów Gościeradowski. To tam się wychował i poznawał świat jak sam o sobie mówi. Muzyką zainteresował się wtedy kiedy zaczął grywać pierwsze dźwięki na keyboardzie, jednak potrzebował czegoś więcej. Zaczął grać na trąbce w pobliskiej orkiestrze dętej której jest członkiem do dzisiejszego dnia. Paweł wiedział ze na tym nie skończy się jego muzyczna podróż, w wieku 11 lat zaczął uczęszczać do szkoły muzycznej I stopnia w Stalowej Woli. I stopień szkoły skończył z licznymi wyróżnieniami. W międzyczasie pokochał rytmy szeroko pojętej muzyki reggae. Był współzałożycielem zespołu Freestyle który grał muzykę mieszaną stylem reggae, hip hop i rock. Obecnie zespół nie istnieje ale RAstaMaSs nadal działa spełniając swoje muzyczne marzenia z uśmiechem na ustach.

[collapse]

*Roots Rockets

Opis zespołu...

Formacja, która powstała jesienią 2010 roku w Andrychowie, założona została z inicjatywy wokalisty Beniamina Sobaniec, początkowo pod nazwą Tybet. Przez burzliwe pierwsze dwa lata działalności skład zespołu zmieniał się. Dopiero w kwietniu 2012 roku skład się ustabilizował i kończył prace nad debiutancką płytą. Płytą, której nagranie zespół wygrał jesienią 2011 roku na drugim nowosądeckim Festiwalu Treffowisko poświęconemu pamięci Mateusza Wawrzyniaka

[collapse]

 • S

*SeeYah

Opis zespołu...

ekipa na co dzień stacjonująca w stolicy Dolnego Śląska. Ich muzyka to mieszanka reggae, dancehallu oraz funku. W dość krótkim czasie zdołali wyrobić sobie dobrą opinię na polskiej scenie reggae, co zaowocowało koncertami m. in. przed MESAJAH & Riddim Bandits oraz wieloma innymi artystami rodzimej sceny.
Koncerty SeeYah to solidna dawka energii. Rozkręcą nawet najbardziej wymagającą publiczność. Motto zespołu to ZREGGAEBILITOWAĆ WSZYSTKICH I WSZYSTKO DOOKOŁA .

 • T

   

*TABU

Opis zespołu...
[collapse]

Zespół ten powstał w październiku 2003 roku z inicjatywy Rafała i Karola Karwotów, Marcina Suchecgo i Jakuba Kuznicius . Grają szeroko pojętą muzykę reggae domieszkami innych stylów . W 2006 roku wydali swoją pierwszą płytę „jednosłowo” . Po wydaniu albumu ich koncerty znacznie się zagęściły i zaczęli grać nawet poza granicami naszego kraju . W 2009 roku wydali płytę „Salut” , która okazała się nie mniejszym sukcesem niż pierwsza płyta . W 2012 roku zespół wypuścił LP „Endorfina” . Utwory z płyty oczywiście znowu ukazały się bardzo trafione . Teraz trwają prace nad wydaniem kolejnej płyty ! Jej premiera już w październiku tego roku !

[collapse]

 

*WersMan

Opis zespołu...

“WersMan” – Konrad Brzeziński – urodzony 17.05.1990 roku w
Warszawie, swoja przygodę, z muzyką zaczynał w 2005 roku.
W muzyce reggae zakochany od lat, dotychczas licznie tworzył oraz koncertował, w 2014r. pojawił się na „Ostróda Reggae Festiwal” zapowiadając tym samym swoją nadchodzącą płyte.
21-23.08.2014r. na jednym z największych reggae Festiwali w Polsce – Regałowisko w Bielawie odbyła się premiera płyty „Our Roots Are Here” jednej z z najciekawszych propozycji tego gatunku w przeciągu ostatnich kilku lat, na której to artysta stanął u boku takich zespołów jak : Bednarek, Tabu, Mesajah, Vavamuffin, Bakshish, Natural Dread Kilazz, Junior Stress i wielu, wielu innych mistrzów polskiego reggae. Obecnie wraz ze swoim zespołem pracuje nad swoją solową płyta, dbając o każdy jej detal oraz szczegół, jak to sam artysta zapowiada : “…czekajcie bo warto, nigdy wcześniej nie wkładałem w swoje projekty tyle serca, co teraz…”

[collapse]

Reggae Na Cały Rok © 2015 Frontier Theme
Facebook